Worms: Reloaded İncelemesi

By | Mayıs 20, 2014

Strateji oyunlarının çok büyük bir tutkun kitlesi vardır. Yapılacak her hamle için apayrı düşünmek ve beyin fırtınası oluşturmak büyük keyif verir. Bu yazımızda yine bir strateji oyununu ele alacağız. Worms: Reloaded incelemesini gelin birlikte yapalım.
WormsReloaded
Bahsettiğimiz oyunumuz sıra dışı özelliği ile karşımıza çıkıyor. Strateji deyince aklımıza genellikle kanlı savaş sahneleri ve etkileyici sesler gelebilir. Bu kez eğlenceli bir oyun ile karşı karşıyayız. 1995 yılında çıkan ilk oyunu ile grafik kaygısı gütmeyen, eğlenceli zaman geçirmek için yapılmıştı ancak bu kadar fazla tutulması beklenmiyordu. Strateji ve aksiyon yani ana fikir aynıydı. Serinin yeni güncellemeleri oldukça farklı yenilikler içermektedir. Armegeddon serinin apayrı bir yapıtıdır desek abartmış olmayız. Bu sürümden sonra fanatik gruplar bile oluşturulmuştur oyun için. Oyunumuzu oynanış olarak anlatacak olursak, mavi ve kırmızı olarak iki rakip ekip boy gösteriyor. Amaç belli, diğer ekibi yok etmek. Kulağa klişe gibi gelse de bu yok etme mücadelesi sırasında geliştirilen ve uygulanan yöntemler oldukça dikkat çekicidir. Karışık olmayıp kalabalık bir menüye imza atabilen geliştirici firma bunu oldukça iyi başarabilmiştir. Teknik açıdan incelemeye devam edecek olursak diğer oyunlarının aksine bu güncellememiz de arka plan animasyonları 3 boyutludur. Sesler yerinde, müzikler ise harikuladedir.

Worms: Reloaded incelemesi genel anlamda beklentiyi hem teknik, hem oynanış, hem de konu olarak fazlasıyla karşılayabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir