Uncharted 3: Drake’s Deception İncelemesi

By | Mayıs 19, 2014

Dövüş, aksiyon ve macera üçlemesi biz bilgisayar oyun tutkunlarının vazgeçemeyeceği baş temel unsurlardan sadece bir kaçıdır belki de. Akıcı bir macera, peşi sıra gelen aksiyonlar, gerilimler, etkileyiciliği ve çekiciliği ile yazıya alacağımız yeni oyunumuz Uncharted 3: Drake’s Deception incelemesi olacaktır.
Uncharted-3-Drakes-Deception1
Serimizin bu yeni oyunu diğerlerine göre adeta bir devrim niteliği taşımaktadır. Yapımcı firmamızın pazara sürekli farklı yollar ile sunması tutkunlarını bir hayli heyecanlandır. Gelecek oyunumuz hakkında oynanışını anlatan bir rehber kılavuzunun temsili videoları, tanım bilgileri ve güncellenen çoklu oyuncu oturumları hakkında ki sunulan bu ön fikirler büyük bir merak uyandırmıştı. Hikâyemiz bir barda başlıyor. Anlaşma için buluşan iki tarafın anlaşma sırasında ki tartışma kıvılcımının kavgaya dönüşmesi ile. Sonrası malum, soluksuz bir heyecan fırtınası bizi bekliyor.  Bu kez karakterimiz çok daha iyi ve ileri bir seviyeye getirilmiş ve daha büyük keyif vermektedir. Oyun kontrollerimiz keyfi bozmayacak derece de ve birçok yeni fonksiyon mevcut. Dövüş sırasındaki farklı teknikler, silahların kullanımı hatta dişe diş kavgada ki alternatif kullanımları.

Uncharted 3: drake’s deception incelemesine kurgu ve oynanış olarak baktıktan sonra teknik anlamda ele alalım. Oyunumuz oldukça yüksek çözünürlüklere ve grafiklere sahip. Zaten daha başlangıçta ki etkileyici sinematik bunu çok rahat desteklemektedir. Müzikalitede de büyük bir başarı örneği sergilemiş olan oyumuz keyifli saatleri, hatta haftaları peşin sıra kovalatacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir