TRINE 2 İNCELEMESİ

By | Nisan 25, 2014

Oyun çeşitleri arasında şüphesiz ki aksiyon oyunları büyük bir ilgi çekiyorlar. Birçok aksiyon oyunu da buna dayanarak seri halinde devam ediyor. Bunlardan sadece biri ise Trine oyunudur. Bu incelememizde serinin ikinci oyununu ele alacağız.

Frozenbyte yani oyunun yapımcısı ilk oyunda ki başarıyı görünce hemen diğeri için kolları sıvamıştı. Trine 2 beklentileri yine fantastik olarak karşılamaya yetmişti. Oyunda ki hikaye ilk hikayeden yine benzersizdir. Akıllara sıradanlığı getirse de kurgulanışta ki sürprizler güzel renk katmıştır. Krallığı kurtaran hırsız, şövalye ve büyücü kendi yollarına giderler ancak Trine aleti onları tekrar aynı emel için birleştirir. Hikaye bu şekil de süre giderken oynanışı anlatalım. Senaryo ortalama 10 saat içerisinde bitirilebiliyor. Tabii bu oynayan kişinin tarzına paralel olarak değişebilir. Panelde ki eklemelere oyunun istenilen yerde kaydedilmesi güzel bir seçim olmuş. İlk oyunda hatırlayacağımız üzere bu yoktu ve bölüm bitirilmemiş ise tekrardan başlamak zorunda kalıyorduk.

Trian 2 incelemesini menüsel ve hikayesel olarak ele aldıktan sonra teknik açıdan da işleyelim. Oyunun en büyük eksikliği maalesef kooperatif yani (co-op) modunun bulunmamasıydı. Ancak uyarılar dikkate alınmış ve ek bir güncelleme ile Frozenbyte daha sonra bu kısmı eklemiştir. Görsellik açısından muazzam bir kaliteye örneklemek gerekirse sanat eserine benzetilebilir. Aynı şekilde müzikalitede çok ileri bir başarı sağlanmıştır. Zaten oyun genel olarak çok yüksek bir oylamaya tabii tutulmuştur.

timthumb

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir