TRANSFORMERS DARK OF THE MOON İNCELEMESİ

By | Nisan 24, 2014

Aksiyon ve macera oyun severleri için, ilkinin dışında yeni bir sürümü bulunan Transformers oyununu inceleyeceğiz. Trendler arasına başarıyla girmiş bir filmin oyuna dönüştürülmüş hikâyesidir.

2010 yılı sırasında High Moon Studios oyun firması, oyunu ve hikâyenin tutkunlarının yorumunda birleştiği tüm zamanların en eğlenceli ve başarılı Transformers oyununu sunmuşlardı. Oyunu oynayan kullanıcıları müthiş derece de zorlayan ve keyif almasını sağlayan boss savaşları içermekteydi.  Gerek görsel, gerek ses kalitesi ve hikâye anlatışı hatta oyunun zor olması ile bir bütün olarak beğenilen bu oyunun üstüne eklenecek sürümünün daha iyi olması ister istemez beklentiler arasına girmişti. Transformers: Dark Of The Moon incelemesine bakacak olursak yukarıda bahsedilen eski sürümünün başarısına ve cazipliğine uzak kalmıştır. Zor olduğundan ötürü kullanıcıları sevindiren eski oyununun aksine daha kolay olarak hazırlanmıştır ancak hikâye ve kurgunun kısa geçişleri oyuncuları hayal kırıklığına uğratmıştır. Oyun sırasın da en çok keyif alınan boss savaşlarının bitirilmesi yerine daha basit savaşların eklenmesi gibi özellikler de şaşırtmıştır. Olumsuz özelliklerinin dışında seslendirmelerde ve grafiksel dönüşüm de çok daha ileri seviyeye gidip daha başarılı olunmuştur. Oyunun savaşlarında ki grafiksel hatalar eskiye oranla minimuma düşürülmüş hatta yok denecek kadar azaltılmıştır.

Transformers: Dark Of The Moon oyununun incelemesinde anlatılan savaş sahnelerinin geçişleri ve seslendirmeler ile dönemin en başarılı oyunları arasına girmiştir.

Transformers-Dark-of-the-Moon-399760

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir