Total War: Shogun 2 – Fall Of The Samurai İncelemesi

By | Mayıs 17, 2014

Kılıç, ok-yay ve kalkan ile yakın safta dişe diş, kana kan savaş insanlık tarihinin birbirlerine karşı rakip ve düşman olmalarında ki ilk sahneleridir. Konunun tarihte birçok örneği ve bu örneklerin film, dizi, kitap gibi materyalleri bulunmaktadır. Bunların dışında biz oyun tutkunları içinde yapıtlar çıkarılmıştır. Total War: Shogun 2 – Fall Of The Samurai bahsettiğimiz oyunumuzdur. İncelemeyi beraber yapalım.
Total War
Bu yeni gelen ek paketimiz adeta tek başına bir oyun olarak oynanıyor. Hikâye kurgusu ile Son Samuray filminin paralelliğini yansıtıyor. İlk güncellemeden 300 yıl sonrayı konu olarak ele almıştır oyunumuz. Grafik motoru, animasyonlar ve sinematik gösterimler son derece başarılıdır. Gerçek bir savaş alanındaymış gibi hissettiren bir atmosfere sahiptir. Kurgunun gösterim ile paralel işlemesi tutkunları bir o kadar heyecanlandırmıştır. Grafikte ki başarı için ses ve ses özelliklerinde de aynı deyimleri kullanmak doğru olabilir. Mekânsal sentezin oluşturulması, çıkarılan çevre seslerinin çeşitliliği ile gerçekçiliği ve yakın, uzak fark etmeksizin yapılan savaşlarda arkadan gelen müzikler heyecana ayrı bir sayfa açıp adeta doruk yaşatmaktadır.

Genel anlamda tarihten izler taşıyan bu gerçek zamanlı strateji oyunu Total War: Shogun 2 – Fall Of The Samurai oyunu oldukça başarılı yapılmış bir yapıttır. Teknik ve kurgu anlamında neredeyse hatasız yapıt serinin tutkun oyuncuları için oldukça güzel bir şekilde karşımıza gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir