Thor: God of Thunder İncelemesi

By | Mayıs 16, 2014

Bir aksiyon filminin uyarlanıp karşımıza bilgisayar oyunu olarak çıkışını daha görüyoruz. Thor: God Of Thunder oyunu bahsettiğimiz oyunumuzdur. İncelemeyi siz değerli aksiyon sevenler ile beraber yapalım.
thor-god-of-thunder-0-475x296
Oyun olarak uyarlanıp karşımıza çıkarılan filmimizin farklı bir hikâyesi var. Aslında filmimiz de çizgi romandan esinlenmiştir ve bu çizgi romana göre vasat kalan filmimiz beklenileni veremedi. Bakalım oyunumuz nasıl olmuş bunu hep beraber keşfedeceğiz. Basitçe hazırlanmış sayılan bir sinematik ile oyunumuz başlıyor. Konu olarak ise filmine paralellik işlediğinden dolayı fazla açıklama yapmamız doğru olmaz. Options yani ayarlar seçeneğinden karakterimizi değiştirebiliyor veya ekleme yapabiliyoruz. Kazandığımız deneyim puanları ile kilitli olan materyalleri açabiliyoruz ve altyazıyı da aktif hale getirip single player bölümü ile start veriyoruz. Grafiksel bir başarıdan söz etmemiz doğru değil ve bir de buna sürekli kısır döngü halini almış sesleri eklersek bir işkence içinde kalmış gibi hissedebiliriz. Kontrollere gelince, sürekli ekranımızın altında belirip oyunda ne yapmamız, nasıl hamleler geliştirmemiz hakkında kısa fikirler veriyor. Bir tür oynanışı anlatan kılavuz ve bu iyi seviyede denilebilir.

Thor: God of Thunder incelemesine genel olarak baktığımızda Norveç mitolojisi anlatılmaktadır. Grafiksel motorun eksikliğine paradoks olarak animasyonlar daha etkileyicidir ve bu da bizi şaşırtıcı noktadadır. Gün içinde belli bir bölümde bizi oyalayabilecek bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir