THE WITCHER 2: ASSASSINS OF KINGS İNCELEMESİ

By | Mayıs 15, 2014

Seri olarak karşımıza çıkan yine müthiş bir aksiyon ve macera oyunu ile karşılaşıyoruz. Bu kez RPG tarzındadır. Bahsettiğimiz oyunumuz The Witcher 2: Assassins Of Kings dir. İncelemeye birlikte göz atalım.

İlk oyumuz yıllar önce çıkmış ve çok farklı yapısı ile oldukça fazla bir beğeni toplamıştır. Alışılmışın dışına çıkılmış yenilikler, çok farklı denilecek türden karizmatik karakterleri ve sürükleyici hikâyesi ile tutkunlarını adeta mesh etmişti. Aradan uzun bir süre sonra ikinci oyun çıkarıldı ve o da The Witcher 2: Assassins Of Kings olarak karşımıza geldi. Oyunumuz bu kez farklı bir firma ile gelmiştir. Birçok eklemeler yapılmıştır. Yakın sahnede ki Ninja dövüşlerini andıran teknikler bile fazlasıyla bunu kanıtlar niteliğinde. Güçlü veya ucuz vuruş kombinasyonları ile daha sayıca birçok yenilikler farklı bir kombinasyonla karşımıza geliyor. Dövüş sanatı, büyü yani iksir ve hatta sihir gibi özellikleri kullanmamız mümkün. Oynanışın dışında görselliği inceleyecek olursak harika bir dizayn söz konusu. Tam bir görsel şölenden bahsedebiliriz. Manzara yani mekânsal sentez oldukça başarılıdır. En ince ayrıntıya kadar detaylar atlanmamış hatta mimikler bile gerçeksel olarak karşımıza çıkmaktadır.

The Witcher 2: Assassins Of Kings incelemesine bütün olarak baktığımızda müthiş bir oyun ile karşı karşıyayız. Gerek görsel şovu, sinematik gösterimlerine ve çevresel sentezlere uygun sesleri hatta konusu ile saatlerce bilgisayar karşısına kitleneceğiz.images (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir