The Walking Dead: Survival Insticnt İncemesi

By | Mart 20, 2014

Oyunun ana teması gayet sadedir. Bataklık alanında elinizde silahla oynayacağınız bu oyun kim olduğunuzu ve ne yapmanız gerektiğini öğreneceğiniz birkaç yazışmadan sonra oyuna direk başlayacaksınız. Oyun başladıktan çok kısa bir süre sonra zombi saldırısına uğrayarak ölüyorsunuz; ama asıl ölen kim biliyor musunuz? Darly’nin babası. Oyunda ilerleyebilmek için yakıt toplayarak harekete geçmelisiniz. Oyunda tek amacınız haritayı takip ederek ilerlemek olmalıdır. Seyahat etmek içinde mutlaka yakıt toplamanız gerekmektedir. Bölümleri araştırırken yakıtı nereden bulabileceğinizi oyun esnasında öğrenebiliyorsunuz. Silahınız için kimi bölümlerde mermi bulurken bazı yerlerde de hayatta kalanları oyuna sokma ihtimalini değerlendirebiliyorsunuz.
the-walking-dead-daryl-movie-625653
Her görevde riske gireceğiniz bazı durumlar bulunmaktadır. Adamlarınızı silahlandırarak belirli görevlere gönderme ihtimalini de değerlendirmelisiniz. Göreve gönderdiğiniz adamınız ölürse adamınızı kaybettiğiniz gibi ondaki silahı da kaybedersiniz. Oyun esnasında kimi zaman kesilen yollarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ara sokaklardan giderken yakıt tüketiminiz artış gösterse de malzeme bulma şansınız daha yüksek olabilmektedir.

Yolunuz kesildiği de alternatif yollardan yararlanarak oyuna kaldığınız noktadan devam edebilirsiniz. Durduğunuz yerler genel anlamda aynı olduğu için bir süre sonra yolları ezberliyor ve ne zaman zombilerle karşı karşıya kalacağınız konusundan emin olabilirsiniz. Oyunda çeşitli araçlardan yararlanmanız yakıt tüketimleri konusunda farklılık yaratmaktadır. Oyunda yararlanacağınız araçta ne kadar boş koltuk varsa kurtaracağınız kişi sayısı da o kadar olmaktadır. Yani oyunda kurtardığınız kişi sayısı fazla olsa da yeriniz olmadığı için aracınıza alamama ihtimaliniz bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir