THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM İNCELEMESİ

By | Mayıs 14, 2014

Günümüz oyun piyasası çeşitliliğini ve bu çeşitliliğini sürekli güncelleyerek hem daha akıcı bir rekabet ortamı oluşturuyor hem de kullanıcı tutkun kitlenin memnuniyeti artıyor. İşte yazıya yaptığım bu ilk girişin sözlükte ki anlamını belki de birazdan incelemesini yapacağımız The Elder Scrolls V: Skyrim karşılamaktadır.

Oyunumuz hakkında kısaca bilgi vermek haksızlık olacak olsa da biraz üstünden geçelim. İlk olarak RPG türüne ait geliştirilmiş bir oyundur ve serinin beşinci oyunudur. Bu kez çok daha farklı ırk ve karakterler barındırmaktadır bu da akıllara paralel olarak oyunun daha uzun süreceği kanısını yerleştirmektedir. Ve bu doğrudur. Oyunumuz da birçok ırk mensuptur. Rakip gibi gözükseler de emeller ve amaçlar ortaktır. Misyonları geçmek, bölümleri tamamlamak ve bu zorlu yolculuğa devasa bir haritada devam etmekte ortak yollarıdır. Her ırkımıza mensup karakterlerimizin farklı bir görevi farklı bir amacı bulunmaktadır. Görevleri tamamlayarak ilerlediğimiz oyunumuz da deneyim puanları ile yeni skillerimizi açabiliyor ve ekipmanımızı değiştirip, güncelleyebiliyoruz.

The Elder Scrolls V: Skyrim incelemesine kurgu ve gidişat dışında bakacak olursak bazı mantık ve görsel hatalar mevcuttur. Müzikalite olarak en iyiyi yakalamaya aday oyunumuz da bu teknik hatalar görmezden gelinecek türdendir çünkü oyunumuzun sürükleyiciliği ve akıcılığı üst seviyelere yakındır. Çeşitli altyazılı diyaloglar, eğlenceli görevler bu tür hataların görmezden gelinmesi için yeterli sebepler olabiliyor.

 

indir (4)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir