The Elder Scrolls İncelemesi

By | Mayıs 21, 2014

Online oyunların her geçen gelişmesi oyun tutkunları için son derece ideal bir hale gelmiştir. Ancak “MMO” tarzında oyunlar daima incelenmelidir. Fakat oyunlar birkaç gün içerisinde incelemek mümkün değildir. Oyunda TESO kısmında bir megaseverler olan teknoloji kullanılmaktadır. Oyuncular oynarken birçok farklı sunucu yerine tek bir tane mega sunucu içerisinde oynamaktadırlar. Bu durum deneyim açısından olumlu ve olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Oyunda Zenimax skandal bir şekilde karar ile ilk sırada Avrupa’ya yerleştirilmiştir. Bunun ardından megaseverler ise; Kuzey Amerika bölgesine yerleştirilmektedir. Avrupa tarafındaki mega severe karşı bir karakter açsanız bile bölge açısında Kuzey Amerika’ya bağlanmış olmaktasınız. Yöneticilerin çoğu Avrupa olan kısmın veri bölgesinde daha hazırlıklar tamamlanmadığından dolayı kuzey Amerika’ya yönlendiriliyor.

1328870559_ps-vita-tum-cikis-oyunlari

Beta süresi boyunca Kuzey Amerika bölgesine bağlandığınızda sorun çıkmamasını mazeret olarak göstermektedirler. Bunu oynarken ülke olarak elbette sıkıntılar yaşanmaktadır. Özelliklede dövüşte mekanik kısımlar son derece önemlidir. Ancak Avrupa açısından bakıldığında oyun Kuzey Amerika bölgesine bağlanıldığında 2 milyonun üzerinde oyuncu ile lag olmadan oyun mümkündür. Bir MMO oyununda Kuzey Amerika kısmına bağlanıldığında lag sadece onda biri görülmektedir. Ülke olarak internetimizin altyapısına göre oldukça başarılıdır. Elbette ne kadar başarılı olsa bile bir takım eksiklikler vardır.
Ara yüz ve en önemlisi komut olarak kesinlikle ping görmeniz mümkün değildir. Bu yüzden hiçbir şekilde bağlantınızı bilmiyor ve böylece hareket ediyorsunuz. Böyle bir teknolojik oyunun etkisi çok önem taşıyor. Dünya nüfusu düşünüldüğünde çok ciddi rakamlar ortaya çıkmaktadır. Beta sürücü sırasında basın yeni sunucusu oynadığınızda yeni bir tane Elder oyunu içerisinde olduğunuzu ve yalnız kaldığınızı hissedeceksiniz. Kısa süre içerisinde kesinlikle alışacak ve eksikliklerine rağmen yeni bir oyunu keşfetmenin güzelliklerini sonuna kadar yaşayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir