Syndicate İncelemesi

By | Mayıs 15, 2014

Geleceğe yolculuk. Olası bir ihtimalin biz oyun severlere senaryo olarak dönüştürülmüş bir yapıtı ile karşı karşıyayız. Syndicate incelemesini gelin birlikte yapalım.
Syndicate İncelemesi
Doğrudan hikâye hakkında anlatımlarda bulunacağım. 2017 yılında dünyanın en büyük şirketlerinin ortak olmasından sonra Eurocorp isimli tek şirket, 2025 yılında insanları istedikleri gibi yöneten bir çip oluşturup onların beyinlerine yerleştiriyor. Artık insanları bağlı oldukları milletlerin hükümetleri değil bu şirketler yönetiyor. Bu devasa şirketlerin adı ise Synicate olarak nitelendiriliyor. Bu şirketler arasında veri hırsızlığı, endüstriyel hırsızlık olarak adlandırılıyor. Bunlara ulaşan ajanlar mevcut ve biz de bu ajanlardan birini yöneterek oyuna başlıyoruz. 2069 yılında, Eurocorp’un geliştirdiği 6. çipi ve yeni nesil ajanlarından Miles Kiro’yu yönetiyoruz. DART 6 olarak adlandırılan bu çipi aktif hale getirdiğimizde düşmanlarımızı daha belirginleştirebiliyoruz. Bu ara yüzü kısa süreli kullanabiliyoruz daha sonra tekrarı için şarj sırasında kendini kapatıyor. Tipik bir FPS oyunu gibi dursa da farklı kurgusu, geleceğe yolculuğu ile ayrı bir atmosfer katmayı başarmıştır. Görselliğe gelince, bolca ışık kullanılmış durumdadır. Oyunun amacı ile doğru bir paralellik göstermektedir. Serinin önce ki oyunlarına göre grafik motoru oldukça geliştirilmiştir. Arkada ki kaplamaların gerçekliğinden anlaşılmaktadır.

Syndicate incelemesi teknik, kurgu ve oynanış bakımından etkileyici bir oyun olmayı başarmıştır. Aksiyonun akıcılığı ise klişenin önüne geçebilmiştir. Tüm aksiyon severlerin keyifli saatler geçirmesini sağlayan türden bir oyundur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir