STAR WARS: THE OLD REPUPLIC PERFORMANS İNCELEMESİ

By | Nisan 20, 2014

Çevrimiçi oyunların yani MMO’ların güncellemeleri ve seri devamları her zaman büyük bir ilgi görmüş ve yine büyük bir merak ile heyecanla beklenmiştir. Bu kez Star Wars: The Old Repuplic Performans oyununun incelemesini yapacağız.

BioWare ile Star Wars iki efsanevi oyun geliştirici firmalardır. Hikâye tüm zamanların yani gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu temellerine dayandırılıyor ve bu şekil de kabul ediliyor. Farklı bir açıdan anlatalım. BioWare bu kez tamamen tek kişilik bir tecrübeyi gözler önüne sürüyor. Bu oyunumuzun önce ki sürümünde, herkesin bilip ve yine herkesin takdirini kazanan mazisi 4000 yıl önceye dayanan filmlerin kurgularından izler taşımaktadır. Bu oyunumuz da ise serinin ilk oyunundan 300 yıl sonra Jedi’lar ve Sith’ler arasında başlayıp 28 yıl boyunca süren Galaktik savaşlar sonrasında ki durumları anlatmaktadır. Konu olarak bu şekilde işleyen Star Wars: The Old Repuplic oyunumuzun performans incelemesinde tekniği ele alacaksak grafikler bir nevi animasyonları andırmaktadır.

Genel anlamda düşünecek olursak bir önce ki seride farklı bir hikâyeyi alan oyun bu sürümde ileriye gidip büyük savaşlar sonrası yaşanan ortamları anlatmaktadır. Grafiksel olarak çizgifilmleri andırsa da yine beklentileri fazlasıyla karşılamıştır. Müzikalitenin değer görmesi ise diyalog geçişleri ve sinematiklerin arkasında seçilip verilen şarkılar başarısından kaynaklanmaktadır. Yani Star Wars: The Old Repuplic Performans incelemesini özetleyecek olursak yine büyük bir başarıya imza atılmıştır.

3638_600x338

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir