SILENT HILL: DOWNPOUR İNCELEMESİ

By | Nisan 16, 2014

Serinin sekizinci oyununu bu kez alışagelmişin dışında farklı bir yapımcı üstlenmektedir. Serinin öncesinde olduğu gibi değil bu kez Vatra Games’in olması kitleyi biraz endişelendirmiştir. Sonuç itibari ile Silient Hill serisinin bozulacağından ve aslına sadık kalınmayacağı endişelerin başındadır. Gelin Silient Hill: Downpour incelemesini beraber göz atalım.

Öncelikle aslına olduğu gibi bir uyum gösterdiği gibi doğal olarak gelişen farklılıklar da barındırmaktadır. Asıla hitaben seriye adına veren oyunda ki kasaba, kasabanın belli yerleri ve müzikleri olduğu gibi durmaktadır ve bu da kitleyi sevindirmektedir. Değişikliklerde dövüş-kaçış paradoksu göze çarpmaktadır. Bazı yerlerde ‘savaşmaktan kaçın’ uyarısı ile aksiyon boyutunun ne denli olduğunu göstermektedir. Bir diğer yenilik ise nesnelerin kullanımıdır. Mekânsal çevre de karakteriniz ile elinize geçirdiğiniz her aracı düşmanlarınıza karşı silah olarak kullanabiliyorsunuz. Savaş kısmının zorlaşması ise araçların ne olduğu fark etmeksizin, karakterin ağır olmasından kaynaklanmaktadır. Hedefi ıskalama ihtimali daha yüksektir. Kurgu ve sahne geçişlerinde başarılı gördüğümüz Silient Hill: Downpour incelemesinde en büyük rahatsızlık veren durum grafiklerdir. Görüntü ve grafiksel açıdan başarısızlığa uğramıştır. Karakterin hareket esnasında takılması, nesnelerin kaybolup belirmesi bunlardan sadece bazıları olmaktadır.

Silient Hill: Donwpour genel olarak incelemeye tabii tutulduğunda oyun kurgu ve aksiyon açısından başarılı yapılmıştır. Görselliğe katlanıp oyunun monoton saatleri geçilirse kullanıcılar yani serinin hayran kitleleri için yine keyif verici bir noktayı başarmıştır.

Silent-Hill-Downpour-475x267

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir