SHOGUN 2 FALL OF THE SAMURAI ÖN İNCELEMESİ

By | Nisan 15, 2014

Kılıç ve kalkan ile oynanan, imparatorlukları konu edinip cephesel savaşlar yaşatan oyunlar, oyun tarihinde ve teknolojisinde her zaman hak ettiği ilgiyi alabilmiştir. Creative Assembly’ nin Shogun 2 için çıkardığı ek paketi olan Fall Of The Samurai güncellemesinin ön incelemesini ele alalım.

Öncelikle güncellemenin başlı başına bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. O kadar başarıya ulaşmış güncellemeye sahiptir. Oyunun konusu 2003 yılında başrol oyuncusu Tom Cruise’nun olduğu Son Samuray filmi ile tamamen aynıdır. Fall Of The Samurai paketi Shogun 2 den tam 300 yıl sonrasını anlatmaktadır. Japonya da yaşanan tarihi biraz eski bir savaş sırasında geçen olaylar temel alınarak kurgulanmıştır. Hikâye bu şekil de başlamaktadır. Teknik açıdan inceleyecek olursak ilk yani ana oyun kadar başarı sağlanmıştır. Grafik ve animasyon geçişleri oldukça başarılıdır. Sinematik gösterimler oyuncuları etkileyici seviyededir. Kurgunun bu şekil de anlatılması albenin artmasına sebep vermektedir. Ses özellikleri de en az grafiksel kadar başarılı olmaktadır. Özellikle top ve tüfek sesleri derinden etkilemeyi başarmıştır.

Shogun 2 Fall Of The Samurai ön incelemesine genel anlamda bir göz atarsak hikâyede ki akıcılık ve tutkunluğun görsel yani animasyonlar ile zenginleştirilip doğru hamleler ile aktarılması ve son olarak bunlarında üstün müzik geçişleri ile desteklenmesi oldukça başarılıdır. Oyunun tutkunları serinin bu sürümü ile de büyük keyif alacaktır.

216789-samurai1-475x347

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir