SHANK 2 İNCELEMESİ

By | Nisan 14, 2014

            Bir intikam hikâyesini anlatan bir oyun daha. Klei Entertainment tarafından geliştirilmiş dağıtımı EA tarafından gerçekleştirilmiştir oyunumuz. Shank serisinin 2. oyunu. İncelemeye hikâyemizden önce yeni oyun ile geliştirilmiş menüyü anlatarak başlayalım.

Oyun menüsü birçok moddan ibarettir. Bunlardan ana hikâyemizi oynayabileceğimiz camping modda bulunmaktadır. İlginç olan noktalardan biri save yani kayıt bölümü yoktur. Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi. Yani bölüm bölüm geçtiğimiz hikâye de bölümü bitirmeden çıkarsak baştan başlamak zorunda kalıyoruz. Survival modu ile çoklu oyunculuk mevcut hale getirilmiştir. Bu aynı PC ya da internet üzerinden olarak gerçekleşebiliyor. Medals bölümün de ise öldürdüğümüz adamların sayısı, öldürme yöntemleri yani istatistiksel verileri gözlemleyebiliyoruz. Shank 2 incelemesine kontroller ile devam edelim. İlk oyunda olan karışık fonksiyoneller burada aşılmış bazı kontroller fareye bazıları ise klavyeye aktarılmıştır.  Bu ayrımın, tabiri caizse getirdiği ek kazanç savaş esnasında daha isabetli atış hakları sunuyor olmasıdır. Hikâyemiz ise bir otobüste başlıyor. Otobüsün birden bire durdurulup içeridekilerin silah sesleriyle sağa sola kaçıştırması ve Shank’ın sertçe uyarılmasıyla başlıyor.

Shank 2 incelemesine teknik olarak devam edelim. Bu kez oyun grafiksel olarak çizgi film yani animasyon olarak uyarlanmıştır ancak bu seçimde sizleri yanıltmasın. Yine de üst düzey bir sinematik beklentisi hayal kırıklığına sebebiyet verebilir. Müzikler ve sahne aralarında ki şarkı geçişleri her zaman olduğu gibi başarılıdır.

sh2-475x304

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir