SERIOUS SAM 3: BFE İNCELEMESİ

By | Mayıs 13, 2014

            Oyun piyasasının en çok rağbet görenlerinden biri de FPS tarzı oyunlardır. Klasik FPS oyunlarında amaç ve gidişat hep aynıdır. Bölümleri sırayla geçip son bölümde boss u öldürerek final yapmak. Şimdi ise farklı bir hava katılmış olan Serious Sam 3: Bfe incelemesini gelin beraber yapalım.

Aslında oyunumuzun amacı ve gidişatı yine aynıdır. Hikâye yani kurgudan söz ediyoruz ve bunun adı dünyayı kurtarmak. Amaç bu gibi gözükse de oyunumuz eski sürümlerin günceli yani ses ve görsel olarak geliştirilmişidir sadece. Grafiksel içeriklerin geliştirilmiş, bir nevi görsel şova döndürülmesi ve sahne geçişlerinde ki başarılı müzikalitesi ile FPS oyunu oluyor. Sadece kurgumuz biraz farklı. Serious Sam 3: Bfe oyunumuzda elimizde ki silah ve cephanenin kullanımını kavradıktan sonra düşman ile çarpışmak asıl mesele haline geliyor. Çünkü düşmanı ne kadar çabuk ve teknik yok edersek DP o kadar çok artıyor ve bunu bir sonra ki bölüm için kullanıyoruz.

Serious Sam 3: Bfe incelemesine kurgu olarak dönüp baktığımızda klişe ile karşılaşıyor gibi olsak ta teknik açıdan bir mükemmellik kesinlik kazanıyor. Oyunun geçtiği çevre ve çevrenin gerçekçi sentezlenmesi, mekânsal kurgu, şehirde ki ürkütücü havaya öyle bir his eklenmiş ki sadece şahit olmuyor adeta yaşıyoruz. Ayrıca bu görsel şölene müzikalitenin doğru zamanla paralel reaksiyon göstermesi inandırıcılıkta farklı bir boyut açıyor.

3432_600x338

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir