SAINTS ROW: THE THIRD İNCELEMESİ

By | Nisan 13, 2014

Güç, makam ve para hırsı ile yaşanan savaşlar yani çete savaşlarını gösteren bir oyunumuz ile karşı karşıyayız. Her şey Steelport şehrinde bir şeylerin ters gitmesi ile başlamaktadır. Yazımızda bahsettiğimiz oyunumuz Saints Row: The Tird dır ve gelin oyunumuzu hep beraber inceleyelim.

                Şehir de sürekli güç dengelerinin değişmesi ve alt üst olması suç dünyasında farklı önlemler alınmasına sebep olur. Bu önlemler alınırken istenmeyen bir savaş başlar. Third Street Azizleri ile Syndicate çetesi arasında çok büyük bir rekabet ve sataşmalar başlamaktadır. Hikâyemiz böylelikle başlayıp, oyunun gidişatına göre kurgulanmaktadır. Oyunun oynanışına geldiğimizde ise mesela kullanabileceğimiz birçok silahın olduğunu görmekteyiz. Hikâyede ki ilginç noktalardan biri bu çete savaşları meydanda yaşanırken tarafların, taraftarlarının korkusuzca gördükleri yerde imza istemeleri oluyor. Kaldı ki iki adım öte de insanlar ölüyor. Oyun gerçekçilik ile kurgusallığın arasında güzel bir bağlantı kurmuştur. Saints Row: The Tird incelemesine teknik olarak baktığımızda görsel geçişlerin ve anlatım bölümlerinin yani sinematik kısımların doygunluk veren hissi ile genel geçer oy alabiliyor. Müzikalite, ses geçişleri, diyaloglar hatta yapımcıların diyaloglara mizahi yaklaşımları farklı bir hava katmaktadır.

Saints Row: The Tird oyunu mafya savaşlarını ilgi çekici bir şekil de yansıtmaktadır. Büyük haritada oynanması, yaşamak için gerektiğine öldürüp, gerektiğinde kaçmak adına etraftaki araçları kullanmak ise oyunculara çok farklı hazlar sunmaktadır.

promo1322565031

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir