RISEN DARK WATERS İNCELEMESİ

By | Nisan 12, 2014

Başarılı yapıtlar yani oyunlar veren Piranha Bytes’ın çıkardığı ve serinin ikinci sürümü olarak Risen 2: Dark Waters incelemesini bu yazıda hep birlikte yapacağız.

Yapımcı firma başarılı bir özgeçmişe sahiptir. Birçok oyunu dünya piyasasına sürmüş ve hayran kitleler tarafından güzel yorumlar almıştır. Yaptığı Risen 2: Dark waters oyununda da beklentileri büyük ölçüde verebilmiştir. Genel olarak oyunun hikâyesine bakacak olursak ilk oyunun üstüne eklemeler yapılmış gibi izlenim vermektedir. İncelemeye göz atalım. Serinin ilk oyunun bitiminden birkaç yıl sonrayı ele almaktadır. İlk oyunda ki ismini bilmediğimiz esrarengiz karakterimiz ile oyuna devam ediyoruz. Bu oyunda ortaya çıkan ve uçsuz bucaksız denizlerden çıka gelen titan isimli yaratıkları yok edip dünya güvenliğini sağlamak karakterimizin ana hedefidir. Bunun için titanları yok edecek silahları barındıran korsanların arasına katılmaya karar vermektedir ve hikâye böylece başlar. Kurgunun yanı sıra oyunda ki görsellik beklentinin biraz altında kalmıştır. Özellikle diyaloglarda ki vasat durumlar bazen can sıkmaya kadar götürse de eklenen ilginç karakterler bu açıkları biraz olsun gidermektedir.

Kurgu ve görselliği anlattıktan sonra Risen 2: Dark Waters incelemesine başka bir koldan yani oyun gidişatından bahsedelim. RPG unsurları yine karşımıza çıkmaktadır. Misyonları tamamladıkça ve savaşlarda başarılı oldukça karakter deneyip puanları kazanarak gelişim gösteriyor ve karakteri istediğiniz şekilde dizayn edip modlayabiliyorsunuz. Böylece oyunun gidişatını ve süresini biraz da sizler belirliyorsunuz.

risen-2-dark-waters

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir