Rain Ps3 İnceleme

By | Mart 16, 2014

Bir macera oyunu olarak bilinen bu oyunda bir çocuklar ateşler içinde yatağındadır. Çocuk normalde sirke gitmeyi planlamaktaydı; fakat ateşli olduğu için yattığı yerden sadece dışarıdaki yağmuru izlemektedir. Yağmurun altında yalnızca kendisinin görebildiği bir kız çocuğunu görür. Bu siluet kız çocuğu görünmeyen birinden kaçmaktadır. Bunu fark eden çocuk yatağından kalkarak bu kaçan kişileri takip etmeye başlar. Oyun 3. Kişinin ağzından anlatılarak devam etmektedir. Oyunda birinci bölümde bu kaçan kişiler takip edilirken; diğer bölümde ise neden kaçıldığı ve neler döndüğü ile ilgili ayrıntıları yakalamakla geçmektedir.
Rain Ps3 İnceleme
Oyun kapalı mekanlar haricinde genel olarak yağmur altında devam etmektedir. Bunda amaç küçük çocuğun etrafındaki tehlikeleri ancak yağmur altında görmemizden kaynaklanmaktadır. Kapalı yerlerde kız kaybolup sadece ayak izleri ile takip edebilme olanağı elde edebiliyorsunuz. Peşinizden gelen kişilerden saklanabilmek içinde öncelikle üstü kapalı yerlerde saklanılmaktadır. Ara sıra üstü kapalı yerlerde dolaşan yaratıklarda bulunduğu için bu noktaya da dikkat edilmesi gerekmektedir. Önümüze çıkan engelleri aşarak oyunda ilerlememiz gerekmektedir.

Oyunda takıldığınız yerlerde select tuşuna basarak ne yapmanız gerektiği konusundaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Oyun genel olarak basit bulmacaları çözerek ilerleyebileceğiniz tarzdadır. Yağmurda görünen karakter ve çamurlu yolda ilerleyen ayak izleri de oyunda en beğenilen yönler arasındadır. Oldukça etkileyici müzik ve grafikleri ile oyun oldukça sevilen bir oyun olarak bilinmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir