Protype 2 İncelemesi

By | Nisan 9, 2014

Hikâyesinde ki kurgulanış sayesinde bir oyun ve karakteri bu kadar sevilebilir. Prototype serisinin ilk oyunu farklılık gösteren hikâyesi ve güzel atmosferi ile büyük bir kitleye sahip olmuştu. Oyunda ki karakter ise her şeyden daha cazip haldeydi. Şimdi ise ilk oyundan sonra gelen Prototype 2 incelemesini yapacağız.

İki oyuna da bakacak olursak savaş sahnelerinde ki aksiyonlar, oynanışlarında ki hız seviyeleri, görsel kalite, oyun kontrolü ve yapay mekânlarda ki etkileyici atmosfer, ikinci oyunda giderek daha iyi bir noktaya varmıştır. Prototype 2 incelemesine bakacak olursak oyunun hikâyesi biraz farklıdır. İlk oyunda ki sevilen karakter olan Alex Mercer tarafından ikinci oyunda yönettiğimiz karakter James Heller’in ailesini öldürmesinden sonra Heller’in intikam güdüsü ile başlamaktadır. Kişisel bir intikam olarak gözlemlense de oyunun hikâye ve kurgusu sadece intikamdan ibaret değildir. Bölüm bölüm senaryosu ile bir zincir oluşmaktadır. Bu kez daha agresif ve sinirli bir karakter karşımızda. Onu kontrol etmek daha zor olacaktır. Fonksiyonel olarak baktığımızda karaktere 5 yeni güç eklenmiştir. Bunların dışında görevlerde ki heyecan seviyesi aksiyona eğilim ile daha da arttırılıp keyifli bir hale getirilmiştir.

Prototype 2 incelemesinde ayrıca görüntü ve seste daha iyi bir kaliteye sahip olunmuştur. Bazı görevlerde helikopter ve tank gibi savaş araçlarının kullanımı çok üst düzeye getirilip, oyun daha da keyif vermeyi başarmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir