NEED FOR SPEED: THE RUN İNCELEMESİ

By | Nisan 8, 2014

Hız şüphesiz ki oyun dışında da çok büyük bir tutkudur. Araba ile hayallerin ötesinde ki hız ivmesine ulaşmak şüphesiz tutkunlara çok büyük keyifler vermektedir. Hız deyince akla Need for Speed serisi gelmektedir. Bu yazımızda da serinin The Run oyununu inceleyeceğiz.

Seri de karakterimiz ile her zaman başka hayatları yaşadık. Yeri geldi bir polis olduk, yeri geldi sokak yarışçısı, yeri geldi ise modifiye tutkunu. Bu kez Black Box çok farklı bir konu ile geliyor. Jack Rourke isimli yarışçının hayatını canlandırıyoruz. Kahramanımızın başı mafya ile derde girer ve San Francisco’dan New York’a kadar olan yarışı kazanmak zorundadır. Yarış sırasında arkadaş Sam ona yardım edecektir ve bu yarış sırasında oyunda ki karakterler ile tanışacaktır. Hikâye farklı da olsa kurgulanış yönünden basit olması biraz hayal kırıklığına uğratıyor. Ancak oyunumuzun her zamanki gibi yüksek grafik ve animasyon çözülümleri, sahne geçişlerinde ki şarkılar ve müzikler kısım kısım verilen sinematik alanların etkileyiciliği bu açığı kapatmaya fazlasıyla yetmektedir.

Need For Speed: The Run incelemesine tümüyle ele alacak olursak farklı bir hikâye ve kurgu, tatmin edici yüksek bir görsellik ve ara geçişler, alışagelmiş NFS müzikalitesi yine oyunun ve hız tutkunlarının beğenisini toplayacaktır. Serinin devamını merakla bekleyenleri tatmin edecek düzeyde bir oyun olacağından hiç şüphe yoktur.

indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir