MOUNT AND BLADE: WARBAND-NAPOLEONIC WARS İNCELEMESİ

By | Nisan 7, 2014

Çok çeşitli oyunlar arasında oyun tutkunlarının büyük bir kısmının dikkatini çeken oyunlardan biri de şüphesiz ki uygarlık oyunlarıdır. Kılıç ile dövüşmek ve kalkan ile savunmak, tarihin gerçekçi kapılarını aralamak, imparatorluklar kurmak, zorlu yollardan geçmek oyun tutkunlarına büyük keyif vermektedir. Bu yazımızda ise bunu başarı ile sunabilen Mount and Blade oyununun Warband-Napoleonic Wars sürümünü inceleyeceğiz.

Oyun ilk sürümünün üstüne birçok yenilik katarak ilerlemiştir. Bunların en başında kılıç ve kalkanı bırakarak yakın tarihe yakınlığı ile paralel olup bu kez top, tüfek ile savaşmak olmuştur. Oyun bu kez Napolyon Bonapart’ın belirli bir zaman dilimi içinde ki savaşlarını anlatmaktadır. Oyun bu kez 2 farklı firmanın ortak hamleleri ile yapılmış ve yenilikler eklenmiştir. Bunların arasında multiplayer en çok dikkat çekeni ve keyif vereni olmayı başarmıştır. 100 vs 100 ile 200 kişilik bir sunucu da savaşılması çok farklı deneyimler kazanılmasını sağlamaktadır. Bando takımının ritmi, sancaktarın boruyu öttürmesi, atlı birliğin sızma yapması, piyadelerin dişe diş savaşması ve cephe arkasında komutanların dürbün ile izleyip emirler yağdırması gerçekçi bir atmosferi doğurmuştur. Mount and Blade: Warband-Napoleonic Wars görsel ve oynanış bakımında yukarıdaki gibi incelenmiştir.

                İnsanlık tarihinin gelişimini ve gelişimi sırasında ki her zaman diliminde boy göstermiş savaşların sadece ufak bir kısmını ele almış olan oyun kurgusal, görsel ve işitsel hatta farklı oynanış biçimleri ile memnuniyet vermeyi başarmıştır.

Mount-and-Blade-Warband-Napoleonic-Wars1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir