MOTOR STORM: APOCALYPSE İNCELEMESİ

By | Mayıs 12, 2014

Hız başlı başına her zaman bir tutku olmayı başarmıştır. Yaşantımızda ki tutku ile başlayan bu zevk sinemaya hatta oyunlara konu olmuştur. Bu yazımızda ise seri olarak karşımıza gelen bir hız oyununun son güncellemesini inceleyeceğiz. Motor Storm: Apocalypse bahsettiğimiz oyunumuzdur.

Serimizin önce ki oyunlarımızdan hatırlayacağımız gibi monoton bir simülasyon oyunu değildir. Serinin bu son güncellemesi olan Apocalypse daha önce ki oyunların tümünden izler taşımakta bu da bir nevi geçmişi hatırlatmak gibi olmuş. Yeniliklerden biri de sadece bilgisayara karşı yani yapay zekâya karşı bir mücadele vermeyişimiz olması. Bu kez yarış sırasında patlayan bombalar, kontrol sırasında yoldan çıkma ihtimali olması ile çok zorlu bir macerayla karşı karşıyayız. Harita da ilerlerken yola gelen füzenin ile yolun yarılması ve çukurlara karşı verilen bir mücadeleden bahsediyorum. Tek sorun grafiklerin gerçekçiliğin biraz uzağında kalmasından kaynaklanıyor. Parçalanan nesneler bize yapay gibi geliyor. Ancak oyunun tarzından ötürü hızlı akıcılığı ile bu detay canımızı sıkacak düzeyde değildir. Her an yeni bir aksiyon ile karşı karşıya kalmamıza paralel olarak çıkan çevresel sesler ve verilen müzik, kalite de üst düzeye çıkmış diyebiliriz.

Motor Storm: Apocalypse incelemesine baktığımızda grafik açıdan üstün düzeyde diyemeyebiliriz. Bunun yanı sıra hızlı akıcılığı ve çevresel sentez sırasında çıkan seslerin, paralel olarak verilen müziklerin başarısı hız tutkunları için ideal bir oyun haline gelebiliyor.

indir (3)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir