Metal Gear Rising: Revengeance İncelemesi

By | Mart 13, 2014

Hideo kojima tarafından oluşturulmuş olan bu oyun kurgu konusunda pek çok oyuna taş çıkarmaktadır. Oyun metal gar rising serisinin revengeance sürümüdür. Ana kurgu dışına çıkılan bu oyunda Raiden’in soluksuz maceraları peşini bırakmamaktadır. Uzun yıllar Big Boss ve Solid Snake etrafında cereyan eden olaylar soğuk savaş öncesi ve sonrası yılları kapsamaktaydı. Bu oyunda ise Raiden’in başkarakter olarak rol almaktadır.

Metal_Gear_Solid_Revengeance_Screenshots_PAX_2012__2__120903113957498

Normalde yan karakter olan Raiden bu oyunda ana karakter olarak karşınıza çıkarak herkesi şaşkınlık içinde bırakmıştır. Yarı insan yarı cyborg karakter yapısına sahip olan Raiden hareket ettirebilirdik yönünden sizlere oldukça kolay kullanım sağlamaktadır. Fare ve klavye uyumu revengeance de kendini göstermektedir. Raiden’in kamera açıları iyi hazırlandığı için Mouse ile birlikte kullanırken kesinlikle zorluk yaşamayacaksınız.

Grafik ayarlarında bulunan zangeki ayarları sayesinde karşınızda keseceğiniz parçayı kaç parçaya ayırıp ayırmayacağınız konusunda ayarlama gerçekleştirebileceksiniz. Aksiyon oyununda intikam uğruna bir savaş verilmektedir. Bazen kötü bazense olumsuz sonuç alacağınız bu oyunda maceradan maceraya koşacağınız konusundan emin olabilirsiniz. Ninja koşusu modundan yararlanarak Raiden’i soluk soluğa kalacağınız ve yakalanması mümkün olmayan birine dönüşmesini sağlayacaktır. Oyunu oynarken ara sahneler, codecs ve bölüm menüsü ayarlarından yararlanabilirsiniz. Ara sahneler bölümünden yararlanarak oyundaki istediğiniz ara sahneyi izleyebilir; codecs menü kısmı aracılığı ile ise codec konuşma sahnelerini dinleyebilirsiniz. Bölüm menüsü ilede boss flightları yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir