MEDAL OF HONOR İNCELEMESİ

By | Mayıs 10, 2014

Başarı bir filmden esinlenerek yapılmış, FPS, aksiyon oyunu ile karşınızdayız. Saving Private Ryan (Er Ryan’ı Kurtarmak) isimli, müthiş bir savaş konusunu işleyen filmimizi bilgisayarlarımıza oyun formatıyla getiren Medal Of Honor incelemesini birlikte yapalım.

Filmden bildiğimiz gibi dönemin en çok izlenenleri ve konuşulanları arasındadır. Kanlı ve etkileyici savaş sahnelerini fazlasıyla oyunda yaşayabiliyoruz. Oldukça etkili bir atmosfer söz konusudur. Bir FPS oyunu olmasına rağmen grafiksel olarak çizgi film gibi karşımıza çıkıyor. Bu durum tutkunları biraz üzüyor. Oynanış anlamda hedefe giderken hep bir ekip ile beraberiz. Genellikle de pusuya düşürülüyor ve o pusuda kurtulmaya çalışıyoruz. Ek olarak yeni silahların gelmesi savaş anında avantaj sağlıyor. Her yerden çıkabilecek düşmanlar ile farklı silahlarla mücadele etmek keyif verebiliyor. Medal Of Honor’a teknik açıdan bakarsak grafikler vasat kalıyor. Örneğin patlayan bir bombanın çıkardığı ses ve oluşturduğu tahrip bir handikap gibi duruyor. Yine de oyunumuz heyecanlı ve bol aksiyonlu geçiyor. Bu da eksik yönleri görmezden gelmemiz için yeterli sebepler olabiliyor. İncelemeye modlar olarak devam edersek single player dışında, multi player de bulunuyor. Çoklu oyuncu oturumu farklı bir ekip tarafından hazırlandığı için baştan aşağı aklınıza gelen her şey farklılaşıyor. Bu da çok farklı bir atmosfer doğuruyor.

Medal Of Honor genel anlamda grafiksel olarak vasat, müzikalite olarak başarılı bir performans sergilemiştir. Sürekli bir aksiyon içinde olunması da akıcılığı hareketlendirmiştir.

medal-of-honor-warfighter-475x296

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir