MASS EFFECT 3 İNCELEMESİ

By | Mayıs 9, 2014

Bu kez bir uzay oyunu ile buradayız. İnsanoğlunun teknolojik olarak boyut atlaması ve diğer ırklara ulaşıp onlarla kurduğu diplomatik gelişmeleri anlatan bir oyunumuzdan bahsediyorum. Mass Effect 3 incelemesine bakalım.

Serinin üçüncü oyununu anlatmadan önce hikâyeyi kısaca anlatalım. Yukarda bahsettiğimiz gibi gelişmeler olduktan sonra ırklar arasında ki söylentiye göre Reaper isminde çok güçlü bir makine ırkı çıkıp, canlı organizmaları yok etmek için harekete geçiyorlardı. Düşman bir şekilde ise durdurulabiliyordu. Bilim kurguyu çok iyi işleyip, üçlemenin son güncellemesi ile piyasada ki en iyi oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. İlk insan Spectre yani Kumandan yine başkahramanımız oluyor. Bu sefer ki görevi bir öncekilerden zor ve daha büyüktür. Galakside ki tüm canlı organizmayı tehdide karşı korumak ve kurtarmaktır. Serinin önce ki sürümlerinde konu olan ve düşman hedeflerimiz Reaper makineleri 50 yıl aradan sonra saldırmak için tekrar dönüyorlar. Bu kez düşman oldukça büyük bir saldırı başlatıyor ve Kumandan Spectre ve müttefikleri yetersiz kalıyor. Ana hedef ise toplayabildikleri kadar müttefiki Spectre’yi yöneterek toplamak ve bu canlı organizma dünyasına saldıran Reaper makinelerine karşı tek bir vücut halinde karşı koymaktır.

Mass Effect 3 incelemesine teknik açıdan bakacak olursak grafikler bir öncekilere göre çok fazla fark atmamaktadır. Var olanın üstüne eklenmesi ile bir geliştirme söz konusudur. Ses ve diyaloglar yerinde kullanılmış, müzikler ise atmosfer ile paraleldir. Genel anlamda sürükleyici bir atmosfer bizi beklemektedir.

masseffect3-475x296

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir