JAGGED ALLIANCE-BACK IN ACTION İNCELEMESİ

By | Nisan 6, 2014

Çok çeşitli oyunlar arasında en çok tutulanlardan biri de şüphesiz strateji oyunlarıdır. Birçok rakip oyun bulunmaktadır. Bu incelememizde ise bitComposer tarafından geliştirilip Kalypso Media tarafından dağıtılan Jagged Alliance-Back in Action’ı ele alacağız.

Oyun başlangıç introlarını izlemeyi sevmeyenler için bile çekilecek kadar kısa aralıklı videolar yani sinematikler ile başlıyor. Bir komutanın köye gelip sebep yokken insanlara saldırıp onları öldürmesi ile macera başlar. Popülarite kazanmak ve rakiplerini yenmek için bir kadınla evlenen adamın, karısı tarafından babasının öldürülüp suçun üstüne atılması ile kumpasa düşer. Yönetimi ele geçiren karısını durdurmak için elinde kalan elmasları bize verir ve şans dileyip sırra kadem basar. Genel olarak hikâyeyi böyle sürüp gitmektedir. Jagged Alliance-Back in Action incelemesini teknik açıdan ele alacak olursak oyunda bazı animasyon hataları göze çarpmaktadır. Ancak bunlar strateji sevenleri yıldırabilecek türden değildir yani endişe edilecek kadar değil. İşitsel olarak baktığımızda ise seslerin yani müziklerin verilişi oldukça anlamlıdır. Gerilim anında başka bir müzik, rutin ve sakin zaman da ise başka bir ses sizi karşılamaktadır.

Jagged Alliance-Back in Action incelemesini bütün anlamda ele alacak olursak hikâye ve kurgusu çok üst düzeydedir. Animasyonda göz ardı edilecek birkaç küçük hata dışında başka eksiklikler gözlemlenmemiştir. Müzikal yani ses ise tartışılmaz seviye de iyidir. Genel olarak oyun tutkunları için güzel bir şekil de tasarlanmıştır.

Jagged Alliance: Back in Action

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir