INFAMOUS 2 İNCELEMESİ

By | Mayıs 7, 2014

Yine bir aksiyon oyunu ile karşı karşıyayız. Aksiyon ve macera oyunları vazgeçilmez tutkularımız arasında olmaya devam etmektedir. Bir seri olup, serinin ikinci oyunu yani Infamous 2 incelemesini birazdan sizlerle buluşturacağım.

Oyunumuzun kısaca hikâyesi ise ilk oyundan hatırlayacağımız gibi The Best’in dünyaya gelmesi ve Cole’un ona engel olmaya çalışmasıydı. Bu kez Cole, The Best’i durdurmak için çok daha farklı güçlere ihtiyaç duyduğunu hissetmektedir. Zeke ve Lucy Kuo ile bu güçleri elde etmek için maceraya adım atarak yola çıkarlar ve oyunumuz böylelikle başlamış olmaktadır. Infamous 2 incelemesinde kurgu olarak konu verdikten sonra oynanışa özet geçelim. Kontroller serinin ilk oyunu ile neredeyse tamamen aynı olduğu için kullanıcı kitle zorlanmadan devam edebilecektir bu da keyif verici bir durumdur. Hızlı ve hareketli oyunumuz aksiyona güzel bir pencere açmış. Teknik açıdan bakacak olursak çok iyi tasarlanmış bir grafik motoru bizi beklemektedir. Görsel şov, sinematik geçişler gerçekçilik hissi vermektedir. Sahne arası geçişler ve dövüş esnasında ki şarkılar da çok başarılı yerlerde kullanılmış.

Genel olarak Infamous 2 incelemesine baktığımızda oyunumuz bol aksiyonlu ve sağlam kurgulu yapılmıştır. Görsel şov ve müzikalitede ki başarı bunu desteklemiştir. Serinin ilk oyununa göre çok daha ileriye götürülmüş, farklı oynama seçenekleri bulunmaktadır ve ayrıca da hem teknik hem kurgusu daha başarılı hale getirilmiştir.

images (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir