HOUSE OF THE DEAD: OVERKILL EXTENDED CUT İNCELEMESİ

By | Mayıs 6, 2014

Korku ve aksiyon oyunları günümüzde çok büyük bir kesime hitap etmektedir. Sadece oyun olarak değil çeşitli senaryolar hatta filmlerin büyük bir kısmına konuk oluyor. House Of The Dead: Overkill Extended Cut incelemesinde de bir zombi yani korku-gerilim oyununu inceleyeceğiz.

Genellikle bir düzen yani taslak oluşturulur ve onun üstüne eklemeler yapılarak güncellemeler piyasaya çıkar. Bunun çok az tersi örneği vardır. İncelemede bahsedeceğimiz oyunda bu formata dayanmaktadır. Ancak bu kez biraz daha eski sayfalar karıştırılmıştır. Oyunumuzun formatını anlattıktan sonra oynanışına gelelim. Takım halinde bölüm geçmeli oynuyoruz. Her bölüm de başka bir karakteri kontrol ediyoruz. Karakterimiz kendi hareket ediyor yani kamera seçeneklerini ve dönüşlerini kendi ayarlıyor. Bizde önümüze çıkan ve üstümüze akın akın gelen zombileri hedef imgecini üstlerine getirerek imha ediyoruz. Eski bölümlerin güncel halleri ve iki yeni bölüm eklemesi ile oyun haritamız belirleniyor. Zombileri yok ederek ilerliyoruz ama bazı bölümlere boss eklenmesi çok ayrı bir tat vermiş durumda.

House Of The Dead: Overkill Extended Cut incelemesine kurgu ve oynanış bakımından inceledik. Teknik olarak yani görsel ve işitsel anlam da ele alalım. Üst düzey bir grafik motoruna sahip değil. Karakter sentezleri iyi denilecek seviyede. Siyah-beyaz film tarzı gibi eski sinema görseli nostalji havası katmış. İşitsel medya işe yarar nokta da. Her ne kadar aynı sesler tekrar da çıksa oyun genel anlamda tahammül sınırlarında.

1_3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir