Homefront Oyun İncelemesi

By | Mart 12, 2014

Homefront Amerika Birleşik Devletinin işgalini konu almaktadır. Oyunda Dünya’nın süper gücü olarak kabul edilen işgal eden ülke olarak ise Kuzey Kore’dir. Kuzey Kore’nin işgali nasıl gerçekleştirdiği konusunda tereddütler yaşanmaktadır. Bu ülkenin bunu başarmasının altında yer altı kaynakları yatmaktadır. 2012 yılında Kuzey Kore başkanı Kim Jong- il’in ölmesi ile onun oğlu Kim Jong devlet başkanı olmuştur. Kim Jong ilk olarak Kuzey Kore ve Güney Kore’yi birleştirmek için çabalar. Bu çalışması ile Kim Jong bir yıl içinde Nobel ödülü kazanır. Ve sonrasında Dünya’nın dengesi bozulmaya başlar.

Kuzey Kore tehdidi olmadığı için Amerika Birleşik Devletleri ordusunu Doğu Asya’dan ordularını çekmiştir. İran ve Suudi Arabistan arasında bir savaş patlak verir ve petrol fiyatları birden artar. Enerji sıkıntısı başladığından Rusya Avrupa ülkelerine gaz vermeyi de keser. Avrupa ve Amerika enerji ihtiyacını Orta Doğu’dan karşılamaktadır. Bunun doğal sonucu olarak da Amerika deniz aşırı ülkelerden ordusunu çekme tercihinde bulunur.

Kuzey ve Güney Kore birleşmiş olsa de Kuzey Kore’deki etkinlikler daha çoktur. Kim Jong Amerika’nın zayıflamasından faydalanarak Amerika’yı işgal eder; ama asıl hedefi Amerika birleşik Devleti’ni ortadan kaldırmaktır. Çünkü Amerika kendisi için büyük işgal kaynağı olarak ona rahatsızlık vermektedir. Amerika’nın batı kıyıları Büyük Kore tarafından bir süre sonra işgal edilir. Ve kaos ortamının hakimiyet kurduğu bir oyun devam eder.

homefront5-475x303

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir