Gta 5 Oyun İncelemesi

By | Mart 11, 2014

GTA 5 kısaca bir şehrin hikayesi olarak bilinen bir oyundur. Los Santos’un hemen her yerinde farkına varmadığınız anlarda birçok ağaç devrilmektedir. Bu oyunda ağaç devrilirken çoğu zaman farkına varamıyorsunuz. Bu oyunda 3 ana karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerin davranışları, tanıdıkları, sosyal çevreleri, hobileri, rutinleri, yaşamları ve yetenekleri bulunmaktadır. Bu üç karakter sayesinde oyunun hikayesi örümcek ağı gibi farklı noktalara dağılıp tekrar aynı noktada toplanmaktadır. Franklin, Michael ve Trevor karakterleri arasında Trevor ve Michael geçmişte bazı noktalar bakımından ortaktır. Karakterlerle ilgili bazı bilgileri oyundaki ipuçlarından yararlanarak kendiniz bulabilmektesiniz. Bu oyunu oynarken isteseniz de istemeseniz de Los Santos’da hayat devam etmektedir.

Bir karakterle önemli bir görev yerine getirirken diğer karakterleri oyun sırasında geçişler yaparak takip edebilirsiniz. Her karakterin kendine uygun bir dünyasının yer aldığı bu oyunda Michael 40 yaşın üzerinde eski bir suçludur ( banka soyguncusudur ). Derin bir depresyon içerisine olan Michael kendisini sevmeyen eşi Amanda; şımarık çocukları Tracy- Jimmy ile daha işin içinden çıkılmaz bir durum haline gelmiştir.

Franklin ise büyük paralar kazanan araba galerisinde repo işleri ile uğraşan biri. Hayata oldukça gerçekçi bakan Franklin Michael ile tanıştıktan sonra adeta bir baba- oğul ilişkisi yaşamaya başlar. Bu ilişki oyun esnasında entresan durumlara yol açmaktadır. Franklin büyük paralar peşinde olduğundan oyunda Michael ve Trevor’un peşine düşer.

indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir