God Of War’ın Ascension İncelemesi

By | Mart 9, 2014

Oyunun ana karakteri Kratos adında eski bir sparta generalidir. Kratos intikam hisleri ile doludur ve bütün iyi yanları ve kahramanlık duygularını bir kenara bırakmıştır. Ares’e adeta yalvaran Kratos ondan aldığı güç ile ailesini ve çocuklarını bile katletmiştir.

Oyun 8 kişilik olarak tasarlanmıştır ve bu oyunda 4’er kişilik gruplar halinde gruplara ayrılma görülmektedir. Önce kendilerini savunacak bu 4 kişilik gruplar ardından kendi bölgelerini savunarak oyunda istenilen macerayı sizlere hissettirecektir. Haritayı takip ederek düşman bölgeler ele geçirilecek ve dev boss ile savaşa girilecektir. Böylelikle takım oyunu başlamış olacaktır. Dört kişilik gruplarda 2 kişi yaratıkları oyalarken diğer iki kişide saldırıya geçecektir. Yani kısacası gruplar iş birliği içinde hareket ederek oyunda galibiyet kazanabilirler.

Zincirlerden yararlanılarak 3 kişi Cyclopsu tutmaya çalışırken diğeri gözünü çıkarmaya çalışmaktadırlar. Dört farklı mod ile oynanacak bu oyunun modlarının nasıl oynanacağı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Cratos senaryo modunda kontrol edilirken; mp modunda askerler kontrol edilmektedir. Diğer oyuncularla benzer yanlarınızı ortadan kaldırmak için zırh ya da ekipmanlardan yararlanılacaktır. Multiplayer oynarken silahlar ve dövüş unsurlarını göz önüne alarak oynama gerçekleştirmelisiniz. Her öldüğrülen rakip güç orbları direk olarak barlarınıza eklenerek sizleri güçlendirecektir. Grafik olarak oldukça kaliteli olması beklenilen bu oyun ile maceradan maceraya atılarak keyifli vakit geçirebileceksiniz.

21

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir