Ghost Recon: Future Soldier Oyun İncelemesi

By | Mart 8, 2014

Rusya’da başlayan karışıklık oyun esnasında kısa sürede çevre ülkelere yayılacaktır. Amerika’nın da işin içine dahil olması ile Rusya Devlet başkanının yetkileri aşırı milliyetçi bir topluluk tarafından ele geçirilir. Bundan sonra ölüm, korku ve çatışmalar Dünya’da yeni bir savaşın başlangıç belirtileri arasında yer almaktadır.

Future Soldier’ın 10- 15 yıl sonrasında geçen olaylar özünde bir takım oyununu barındırırken aynı zamanda farklı taktikleri ile dikkat çekici rol üstlenmektedir. Oyunun yeni serisinde yer alan değişkenler sayesinde oyun yeni bir boyut kazanmıştır. Genel olarak biri takım kaptanı olacak şekilde 4 kişiden oluşturulan ekip her karakterin avantajlı ve dezavantajlı yönü ile ayrı bir boyut kazanmıştır. Commando, engineer, recon ve sniper oyunda yer alan sınıflar arasında bulunmaktadır.

Future Soldier ile takım arkadaşlarımıza emir verme gibi bir durum bulunmamaktadır. Her asker kendi kararını kendisi vererek hareket etmekte; zor durumda kalındığında ardından spere yatılabilmektedir. Comondonun omzunda minik roketler bulunacak; recon ise görünmezlik pelerini ile etrafı keşfe çıkabilecektir. Tüm askerler karşılarına çıkan engellerden atlayabilmekte ve siper alabilmektedirler. Hava şartlarından etkilenerek yavaş hareket etme ve silah sıkmada zorluk gibi durumlar oyunda karşılaşabileceğiniz durumlar arasında yer almaktadır. Birini öldürdüğünüz zaman onun kıyafetlerini giyerek düşman menziline sızabilirsiniz. Böylece dikkat çekmemek adına işleriniz daha da kolaylaşmaktadır.

ghost-recon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir