Game of Thrones oyun incelemesi

By | Mart 7, 2014

Game of thrones geçmişi oldukça eskiye dayanan bir oyun olarak bilinmektedir. Game of Thrones RPG serinin ikinci oyunu olarak bilinmektedir. Strateji tarzında oynanacak bu oyun birçok kişi tarafından oldukça olumlu tepkilerle karşılanmaktadır. Cyanide tarafından geliştirilen bu oyun genel anlamda pek çok kişi tarafından başarısız olarak kabul edilen bir oyundur.

Oyuna başlamadan önce karakter türünüzü seçmeli; daha sonra da karakter özelliği ile oyunun teknik özelliklerini göz önüne alarak oyunu oynamaya başlamalısınız. Oyun oldukça aksiyon ve hareketlilik kazanmış bir oyun olarak oyuncuların beğenisini kazanmıştır. Karakterlerin kendini geliştirmesi için ana görevler, yan görevler ve görevlerden kazanılan puanlar ile karakter gelişimine katkı sağlamaktasınız. Oyundaki dövüş sistemi beklenilenden fazla eleştirilere sebep olmuştur. Fazla dövüş sahnelerinin yer alması oyunun kalitesini düşürmektedir.

Düşman gördüğünüz zaman onun üstüne tıkladığınız zaman düşmana karşı karakter kendisi savunmaya geçmektedir. Space tuşuna basarak karakteriniz birkaç özel teknik ile düşmanı öldürmesine daha çok yardımcı olabilirsiniz. Özel vuruşları fazla kullanmasak da enerjimizin dolu olduğunu karşımızdaki düşman onu yok etmemiz ile fark etmektedir. Etraftaki çevre grafikleri de oldukça iyi tasarlanmış olan bu oyunda detaylara oldukça güzel bir şekilde aktarılmıştır. Karakterlerin kendi aralarındaki diyalogları da oldukça berbat. Karakter konuşmaları ile hareketler aynı anda gerçekleşmediği için tam bir uyumsuzluk söz konusudur.

game_of_thrones_art_book_thumb

One thought on “Game of Thrones oyun incelemesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir