FROZEN SYNAPSE İNCELEMESİ

By | Mayıs 4, 2014

Birçok oyun çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan belki de en çok düşündürücü olanı strateji oyun türüdür. Bir sonra ki adımı dahi hesaplayarak oynama düşüncesi tutkunları fazlası ile mesh etmektedir. Bu yazımızda yine bir strateji oyunu olan Frozen Synapse incelemesini işleyeceğiz, gelin hep beraber bakalım.

Strateji oyunları da kendi içlerinde çok fazla türe ayrılmaktadır ve birçok farklı isimle karşımıza çıkmaktadır. Zihni sürekli yoran daha doğrusu zihin egzersizi ile çalışır durumda tutan bu oyunlardan Frozen Synapse sadece biridir. Taktik tabanlıdır. Taktik deyince aklımıza hepimizin aynı şeyler gelir. Sayıca üstün düşmana karşı savaşıp başarılı olma, bir rehineyi kurtarma veya bir yerden bir kişiyi en az zayiat ile kaçırma ve daha nicesi. Oyunun diğer oyunlara göre en dikkat çekici özelliği yapay zekânın yani bilgisayarın doğrudan insan zekâsına rakip olabilmesi ve onu daha farklı düşüncelere itebilmesi. Oyunun yapımcı firması bunu çok iyi sentezleyebilmiş ve kendi oyunlarını diğer oyunlardan ayırabilmiştir. Oyun hakkında kısa bir fikir verecek olursak senaryo ile ilerleyip 55 görevden oluşan bir misyonumuz var. Senaryoya farklı hava, bu kez bilim kurgu ile yüklenmiştir ve sıra dışılaştırılmıştır.

Ayrıca oyunumuzun sosyal medya ile ilişkisi oldukça üst düzeydedir. Bölümlerimizin sonlarında yaptığınız hamleleri video ile kayıt altına alıp farklı sosyal mecralarda çıkmadan paylaşabiliyoruz. Frozen Synapse incelemesi hakkında genel olarak sıra dışı ve düşündürücü diyebiliriz.

1235_600x140

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir