Far Cry 3: Blood Dragon İncelemesi

By | Mart 6, 2014

Ana karakteri Rex Power Cold olan oyunda bu karakter ağzı bozuk bir cyborg’dur. Tek amacı da bol bol adam öldürmektir. Aslında Dünyayı kurtaralım hikayesini de bize hissettiren bu oyun bunu gerçekleştirirken parıltılı mor ışıklar ve Retro fitüristik müzikler eşliğinde gerçekleştirmektedir. 2007 yılının diskotik bir versiyonu olarak bilinen oyunda insanlık doğal olarak kendini mahvetmiş bir durumdadır; ama hala savaşmaktadır.

Rex’in küfürlerinin bol olduğu bir sahnede Cyborg kolunu onarmaya çalışırken pembe ışıklı kılıç ile aynı zamanda adam kesmeye çalışmaktasınız. Sonunda dayanmayıp bu kadar komik olaylar ardından kahkaha atmaya başlıyorsunuz. Parlak ışıklar, abartılı şekiller, nereden çıkacağı belli olmayan teknolojiler, kablolar, bolca mor tonu bulunan Blood dragon sizi adeta bir atmosfer altına sokmaktadır. Oyun görsellik ve sunum olarak Retro havayı yakalamıştır.

Klasik shooter mekanikleri de oyunun vazgeçilmezleridir. Oyunun süper sonic hikayesi Montrealli yazar Lucien Soulban tarafından kaleme alınmıştır. AAA shooter oyunlarında bulunan özelliklerle küfürlü bir dilden yararlanarak dalga geçen Blood Dragon, 80’lerin aksiyon dozu; bol abartılı filmleri ile beğeni kazanmaktadır. 25 yaş ve üzerindekiler bu oyundan son derece keyif alarak oynayacaklardır. Yenilikçi ve espirili yapısı ile en beğenilen oyunlar arasında yer alan far cry 3 bllod dragon sizin vazgeçilmez kabul edeceğiniz bir oyun olarak karşınıza çıkacaktır.

a3f6bdc3a66459a9b6a939d12467727619b22595

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir