Darksiders 2 oyun incelemesi

By | Mart 4, 2014

Oyunda savaş yerine Ölümün (Savaş’ın kardeşi) kontrol altına alındığı oyunun ikinci versiyonunda Ölüm Savaş’ın suçsuzluğuna inanılmaktadır. Ölüm kardeşine olan sadakatinden dolayı tüm suçlamaları aklamak için mücadeleye girmektedir. Güç, direnç ve dayanıklılığı esas alarak yaratılmış bir karakter olan savaşın oyun esnasındaki mücadelesi de buna göre şekillenmektedir. Savaş için büyük silahlar, kombolar ve saldırılara karşı savunma becerisi geliştirilmiştir. Ölüm bu oyunda yatay ve dikey geçişler yapabilen bir karakter şeklinde yaratılmıştır.

Ölüm’ün karakterine göre platform öğeleri daha fazla kullanılmaktadır. Biraz daha farklı bir arabirimle geliştirilen bu oyun düşmanlar ve çevreden topladığınız ruhlar ve çeşitli eşyaları karakter geliştirmek için kullanabileceksiniz. Topladıklarınızı ayrıca silahlarınızı geliştirmek amacı ile de kullanabileceksiniz. Seviye atladıkça silahlarınız ( büyülü eldivenler, çeşitli zırhlar, botlar ve omuzluklar )çeşitlenecek ve karakteriniz daha güçlü hale gelecektir.

Silah olarak tırpan, tabanca, çekiç, balta ve büyülü eldivenler kullanabilecek ve ilerledikçe yeni silahların açılımı ile kullanım gerçekleştirebileceksiniz. Ölüm farklı elementler ve platform unsurlarından yararlanarak oyuna devam edilebilmektedir. Oyunda Ölüm’ün kargası Dust’dur. Ölüm atı oyunun en başından itibaren kullanabilecek; elindeki büyük haritada ilerlerken seyahatlerini daha hızlı gerçekleştirebilecektir. Cennet ve cehennem diyarlarına yolculuk yapılan bu oyunu daha geniş bir alanda oynayabilme fırsatı edinebileceksiniz. Fury ve Strife oyunun ilerleyen safhalarında karşımıza çıkacak karakterler olarak bilinmektedir.

darksiders_2_2012-wide

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir