Crysis 2 İncelemesi

By | Mayıs 2, 2014

Muhteşem kalitede ki bir oyunu tamamen Türkçe oynamak, çılgınca bir heyecan doğuruyor biliyorum. Oynadık. Bahsettiğim oyunumuz seri halinde gelmiş Crysis tir. Serinin ikinci oyununu hep beraber inceleyelim.
Crysis 2 İncelemesi
Öncelikle ilk oyundan sonra Yerli kardeşler Ubisoft ile yolları ayırıp EA ile anlaşmıştır. Oyunumuz birçok oyuna konu olduğu gibi New York’ta geçmektedir. Mekânsal detaylar oldukça yüksektir. Şehirde ki tüm dükkânları, sokakları, parkları, caddeleri ve benzerleri gibi çoğunu görebiliyoruz. Oyunumuzda ki tek eksik nokta kurgulanan hikâyemizin akıcı olmaması. Ancak sinematiği olsun, görsel şovu olsun, müzikalitede ki başarısı olsun bu açığı fazlasıyla kapatıyor. Hikâyemiz hakkında bilgi vermeyeceğim çünkü oyunumuz zaten Türkçe. Sadece bu kez firmanın daha özen gösterdiğini ve birçok sürprizin sizi karşılayacağını söyleyebilirim. Oynanışa geldiğimizde, izleyeceğimiz yol artık bellidir. İlk oyunda ormanda ki gibi kafamıza göre gidemiyoruz ki bu sevindirici bir haberdir. Sadece hamleler sırasında kestirmeler karşımıza çıkıyor burada da inisiyatif kullanabiliyoruz. Kontrol mekanizması daha farklı şekil de karşımıza çıkıyor. Geliştirilmiş ve yenilenmiştir. Grafik motoruna gelince, tartışmak anlamsız gibi oluyor. Gerek mekânsal sentez gerek ise sinematik geçişler oldukça gerçekçi ve üst düzeydedir. Hem altyazıyı açabiliyor hem de Türkçe sesler ile yönlendirilebiliyoruz. Bu da harika bir deneyim sunuyor.

Bu zamana kadar gelmiş en güzel yerli RPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Crysis 2 incelemesi genel olarak tam puan almayı başarmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir