Civilization V – Gods & Kings oyun incelemesi

By | Mart 3, 2014

Oyunda kuzeyde Gandhi ve onun Hint medeniyeti otomatik silahlara geçmiştir. Hun İmparatorluğu doğuyu ele geçirmek için mızraklı piyade ve erken barut birimleri ile çatışmaktadır. Bu acımasız oyun içinde muhakkak kendinize bir yer edinmeniz gerekmektedir. Hollanda işgal edilmiş ve Roma komşularından zulüm görüldüğü için oyunda tam olarak aradığınızı bulamayacaksınız. Kısacası küresel bir savaş başlamak üzeredir.

Sıra tabanlı tam bir strateji oyunu olan bu oyunda gerçek Dünya tabanlı fakat kurgusal oyunlar içermektedir. Önceden sevilen bu oyun giderek geliştirilmiş ve sevilen bir oyun halini almıştır. Tanrılardan krallara kadar hiyerarşik bir dizi halinde devam eden bu oyunda din için savaştığınız zaman tanrıcıların adamı olurken; toprak için savaşmanız durumunda kralların adamı olmaktasınız. Böylelikle gerçek bir maceraya ortak olma keyfini yaşamaya başlayacaksınız. Oyundaki inanç sistemi işleyişi de tamamen size bırakılmış bir durum olarak bilinmektedir.

Dünya üzerine yeni din getirme üzerine geliştirilmiş bu oyunda inanç sistemleri biraz farklılaşmaktadır. Tanrılar ve kingsin etkileyiciliği biraz da grafik ve ses efektlerinden kaynaklanmaktadır. Yeni lider ve birimler tüm oyunculara fazla bilgi sunmak adına tasarlanmış olup oyunda aynı zamanda ara yüz ile geliştirmeler gerçekleştirilmektedir. Din ve fantastik öğelerin kullanılması; yeni liderlerin eklenmesi ve daha fazla oyun seçeneği barındırması ile oyun iyi birçok yöne sahiptir.
gods-kings1

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir