Call of Duty Modern Warfare 3 İnceleme

By | Mart 2, 2014

Bu oyundan önceki son oyunda Soap yaralıyken helikoptere taşınmaktaydı. Bu oyunun başlangıcında da Soap yaralarını tedavi ettirmek amacı ile helikopterle Afganistan’dan Kuzey Hindistan’a Nikolai’nin arkadaşlarının yanına taşınmaktadır. İkinci oyunda yaşananlardan ötürü Amerikan Hükümeti Price ve Soap’ın varlıklarını reddetmeye başlamıştır. Bu sırada Ruslar’da işgalleri arttırıp New York’a kadar girmişlerdir.

Oyunda Vlidimir Makarov yüzünden 3. Dünya Savaşı başlamak üzeredir. Mermi ve patlamaların eksik olmadığı bu oyunda macera ve aksiyon vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Helikopterli kovalamacalar, hareketli kaçışlar, araç kullanma sahneleri, gizlilik gerektiren sahnelerde en sık karşınıza çıkan sahneler arasında yer almaktadır. New York’ta Rus işgaline karşı savaşılırken Sierra Leone ve Somali’de dikdatörlerin ve silah tüccarlarının peşine düşülmektedir. Kimi zaman ise SAS komandosu veya Rusya Devlet Başkanını korumakla görevlendirilmeniz de oyunda kaçınılmazlarınız arasındadır.

Çizgisel oynayışlar, karton karakterler, kötü grafikler gibi durumlarda oyunda beğenilmeyen ve gerçekleşmesi sonucu oyunun değerini düşüren faktörler arasında oyunu bekleyen kadronun üzüntüleri arasındadır. Gerçekçilikten tamamen uzak olan bu oyunda ilk iki saat boyunca oldukça dağınık bir profilde ilerleme kaydedilmesi de oyuncuları sıkmaktadır. Birkaç sahne dışında gerçekten oyunda savaşta olduğunuzu hissedebileceğiniz heyecan duygusunu tadamıyorsunuz. Tek kişilik bir senaryodan ibaret olan bu oyunda izleyici muamelesi görmek de oldukça sinir bozucu olmaktadır. En basitinden bir kovalamaca anında arç tepesindeki silahı kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz?

Call-of-Duty-Modern-Warfare-3-full-indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir