BATMAN: ARKHAM CITY PC İNCELEMESİ

By | Mayıs 1, 2014

Çocukluk yıllarımızdan vazgeçemediğimiz alışkanlıklardan biri de süper kahraman hikâyeleridir. Birçok süper kahramanın çizgi filmini izlemiş hatta dergi, roman vs gibi materyallerini edindik. Zaman ile projeler bunlarla sınırlı kalmayıp film ve hatta oyun piyasasına kadar getirilmiştir. Şimdi de süper kahramanlarımızdan Batman’ın, Arkham City Pc incelemesini yapacağız.

Oyunun ilk sürümü olan Aslyum’u oynayan herkes bilmeli ki alışagelmiş bir kontrol mekanizması ile karşı karşıyayız. Bu iyi bir gelişme, değiştirme ya da güncelleme yok. DirecX 11 de sıkıntı olduğunu duyursa da firma oyun DirecX 9 ile de gayet başarılı sunulmuştur. Hatta görsel şov denilecek kadar kalitelidir. Batman: Arkham City Pc incelemesini teknik anlamda ele alacak olursak grafik anlama kabullenilebilir bir gelişme vardır. Görsellik ve grafik canlılığı, mekânsal sentez üst seviyededir. Sahne geçişlerinde ki müzikalite de oldukça keyif veren dakikalar yaşatmaktadır. Oyuna birçok fonksiyon eklenmiştir. Farklı dövüş teknikleri, çeşitli silahlar ve materyaller ama en önemlilerinden biri başrolde ki kötü karakterlerin sayısının artması olmuş. Harita büyüklüğü ve zenginleştirilmiş hikâyesine, grafik ve müzik kalite anlamda eklenince oyunumuzda ki karakterimizi oynamıyor adeta yaşıyoruz.

Genel olarak notumuz ise Batman: Arkam City Pc incelemesine dönüp baktığımızda oyunumuz bize çok keyifli saatler yaşatacak. İlk oyunun üstüne çıkıp çok fazla fark eklenmemiş olsa da ortalama teknik donamıma sahip her bilgisayar da rahatça çalışıp, güzel zaman geçirtecektir.

batman_1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir