ALIEN BREED 3: DESCENT İNCELEMESİ

By | Nisan 30, 2014

Yine bir Alien oyunu ile buradayız. Tutkunların sevdiği, bilim kurgunun sonuna kadar gidilen bir serinin son güncellemesine göz atacağız. Alien Breed 3: Descent incelemesine hep birlikte bakalım.

Descent, ilk iki oyunun kaldığı yerinden bayrağı eline alıyor. Karakterimiz yine aynı, mühendis Conrad’ı yönetiyoruz. Daha önce ki sürümlerde ki gibi karşımıza çıkan yaratıkları öldürüp, lanetlenmiş gemiden kaçmaya çalışıyoruz. Hikâyemiz klişe sayılacak türden. Ancak bazı eklemeler ve yenilikler söz konusu. Bölümlerde de geliştirme ve değişikliğe gidilmiş durumda. Örneğin artık uzay gemisinin dışına çıkabiliyoruz. Su ile dolu odalarda yaratıklara karşı zorlu bir savaş verebiliyoruz. Diğerlerini sayacak olursak, yeniliklere ek anlamda yeni silahlar gelmiştir. Daha başka yaratıklara, daha başka silahlar ile müdahale edebiliyoruz. Korku dolu dakikalar yaşatan atmosferlerde de eklemeler vardır. Kontroller ilk oyunla neredeyse tamamen aynı. Zaten mantık ve yol haritası serinin ilk iki oyunuyla bir. Alien Breed 3: Descent incelemesine teknik açıdan bakacak olursak oldukça başarılı bir grafik motoru kullanılmıştır. Sahne geçişleri ve çevresel sentez gerçekçilikle verilmiştir. Animasyonlar dâhil birçok başarılı performans geliştirilmiştir. Çevreden gelen sesler ve plan dâhiline paralel çalan müzikler atmosfer ile adeta ritim tutuyor.

Oyun hikâye yani senaryo anlamında ilk ikisinin dışına çıkmamış gibi gözükse de, gelen yeni bölümler, eklenen yaratıklar ve silahlar ile bunun dışında geliştirilen üst düzey grafik motoru ve orkestra gibi çalan müziği ile oldukça etkilidir.

indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir